پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
فرماندار شهرستان

سرپرست فرمانداری کوثر

وحید کنعانی کلور

کانال تلگرام

 

کانال تلگرام فرمانداری کوثر

سایت های مرتبط

 

 

لینکهای استانی

 

 

  

    

  

  

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
[فراموشی رمز توسط ایمیل]
اخبار تصویری
 • پیام تبریک سرپرست فرمانداری شهرستان کوثر به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
  محمدصادق محمدی سرپرست فرمانداری شهرستان کوثر در پیامی ، ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به تمامی دلیر مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

 • جلسه و نشست سرپرست فرمانداری کوثر با اعضاي شوراي اسلامي شهرگیوی برگزار شد
  جلسه و نشست سرپرست فرمانداری کوثر با اعضای شورای اسلامی شهرگیوی در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

 • سرپرست فرمانداری شهرستان کوثر: دهیاران از فرصت های حمایتی دولت برای رفع مشکلات مردم و توسعه روستاها استفاده کنند.
  سرپرست فرمانداری شهرستان کوثرگفت: دهیاران از فرصت های حمایتی دولت برای رفع مشکلات مردم و توسعه روستاها استفاده کنند.

 • اولین جلسه شورای اداری شهرستان کوثربرگزارشد
  اولین جلسه شورای اداری شهرستان کوثردر سال 97 با عنوان راهکارهای تحقق حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار سال ونیز تحقق اشتغال موردتعهدشهرستان ، با حضور سرپرست فرمانداری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 • سرپرست فرمانداری شهرستان کوثر: حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی در اولویت برنامه های مسئولان و مردم شهرستان قرار دارد.
  سرپرست فرمانداری شهرستان کوثرگفت: حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی در اولویت برنامه های مسئولان و مردم شهرستان قرار دارد.

اخبار > دولت تدبیر و امید برابر 10 سال اعتبار دولت های پیشین صرف مدیریت بحران استان اردبیل کرد


  چاپ        ارسال به دوست

دولت تدبیر و امید برابر 10 سال اعتبار دولت های پیشین صرف مدیریت بحران استان اردبیل کرد

وادث طبیعی در استان اردبیل سال ها خسارت های زیادی متوجه اهالی استان کرده است، خسارت هایی که بخشی از آنها جبران شده اما دولت تدبیر و امید به اندازه 10 سال دولت های پیشین برای جبران خسارت ها و مدیریت بحران در این استان هزینه کرده است.

سیل ، زلزله ، خشکسالی و آتش سوزی از جمله حوادثی بودند که در سال های اخیر به ترتیب 51 درصد ، 19 درصد ، هشت درصد و 2 درصد خسارات وارده به استان ناشی از آنها بوده است. ضمن اینکه ، بخش کشاورزی استان در بین بخش های اقتصادی نیز در این سال ها با 47 درصد بیشترین خسارت را از حوادث طبیعی متحمل شده است.

مسعود امامی یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا به بخشی از تمهیدات ، برنامه ها و کمک های دولت تدبیر و امید برای جبران خسارت های حوادث طبیعی استان پرداخته است.

** آقای امامی همانطور که مستحضرید حوادث طبیعی در سال های اخیر و امسال خساراتی را بویژه متوجه کشاورزان کرده و حرف و حدیث هایی هم در زمینه جبران خسارت ها مطرح هست، لطفا به میزان خسارت و نیز اقدامات دولت در تامین خسارت ها در استان اردبیل اشاره ای داشته باشید.

* مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل : پارسال حوادث طبیعی شامل سرما زدگی ،سیل، طوفان و تگرگ پنج هزار میلیارد ریال خسارت در بخش های مختلف به استان وارد کرده و امسال نیز تا کنون 2هزار 800 میلیارد ریال خسارت به زارعان وارد شده است.

جالب است که این میزان خسارت چندین برابر بیشتر از اعتبارات عمرانی سالانه استان اردبیل می باشد.

در چهار سال گذشته دولت یک هزار و 100 میلیارد ریال از بابت خسارت حوادث طبیعی به خسارت دیدگان پرداخت کرده و امسال هم برای بازسازی وتجهیزات زیر بنایی 130 میلیار د ریال اعتبار مصوب شده است.

در سال 93، از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری 700 میلیارد ریال به استان اردبیل اختصاص یافت و120 میلیارد ریال هم اعتبار از سوی مدیریت بحران کشور اختصاص و در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت که این میزان برابر با عملکرد 10 سال گذشته پیش از دولت تدبیر و امید می باشد.

تقریبا تمامی خسارت ها تا پایان سال 94 پرداخت شده و در باره خسارت های امسال نیز رایزنی ها برای جبران در حال انجام است و تلاش می شود در کوتاه ترین زمان این امر محقق شود.

** در بحث بحران ، همه کارشناسان متفق القول بر اقدام های پشگیرانه تاکید دارند، اقدام هایی که عملیاتی شدن آنها باعث می شود که خسارت های بحران ها به حدااقل خود برسد، در این زمینه آیا اقدام هایی در استان صورت گرفته است؟

* مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل : این موضوع امری مهم است و دولت نیز به این مهم توجه اساسی دارد ، در این راستا بحران های تهدید کننده استان ، میزان خطرات هریک از آنها، نوع خسارت ها شناسایی شده و حتی نقاط پرخطر استان نیز مورد شناسایی قرار گرفته است.

برای جلوگیری از حوادث طبیعی دنبال تدوین طرح جامع خطر پذیری هستیم تا بتوان از آن طریق اقدام های عملیاتی در پیش ، حین و پس از بحران را تعریف و مدل اجرایی آن را به نوعی تدوین کنیم.

کمیته ایمنی ساختمان ها با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، شرکت آب، گاز، شهرداری و راه وشهرسازی با هدف مقاوم سازی ساختمان ها تشکیل شده است.

همچنین بحث ایمن سازی ساخت وسازها در استان بویژه در مناطق واقع شده روی گسل نیز بیشتر مدنظر است تا ساخت سازها در این مناطق به صورت استاندارد و مقاوم انجام گیرد.

** آقای امامی به بحث ساخت و ساز اشاره کردید، واحدهای مسکونی و ابنیه ها مهمترین خسارات در بحث بحران ها را شامل می شوند و تخریب انها در واقع تلفات جانی را نیز به همراه دارد، در زمینه مقاوم سازی واحدهای مسکونی و ابنیه های عمومی در استان چه اقدامی شده است ؟

* مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل : در خصوص وضعیت ساختمان های موجود استان باید گفت که در غالب مناطق شاید این واحدها برای زندگی عادی مشکلی نداشته باشند اما برای شرایط بحرانی به هیچ وجه مقاوم و مطلوب نیستند.

با این حال دولت بویژه در مناطق آسیب پذیر روستایی اقدام اساسی در جهت مقاوم سازی واحدهای مسکونی انجام داده است، در سال های گذشته 64 هزار واحد مسکونی در استان تخریب و بازسازی شده اند و35 هزار واحد هم در سال های آینده بازسازی می شوند اما با این حال لازم است بیش از این در بحث مقاوم سازی ساختمان ها برنامه ریزی و اقدام شود .

درباره احداث واحد های مسکونی در نقاط حادثه خیز نیز سعی شده با همکاری نهادهای مربوطه جلوی ساخت وساز در محل های رانشی گرفته شود و اعتبارهایی هم برای اصلاح و حذف نقاط رانش خیز در شهرستان های کوثر و گرمی اختصاص داده شده است.

در زمینه مقاوم سازی مدارس هم دولت وارد کار شده ونزدیک 400 میلیارد ریال اعتبار برای تخریب، مقاوم سازی و بازسازی مدارس هزینه و یا اختصاص یافته است.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش استان اردبیل 70 درصد مدارس استان مقاوم و30 درصد دیگر غیر مقاوم هستند که باید نسبت به مقاوم سازی آن در برابر حوادث اقدام شود.

در زمینه بیمارستان ها نیز، ساختمان برخی از این مراکز در برابر حوادثی چون زلزله مقاوم می باشند ضمن اینکه ساختمان برخی دیگر فرسوده بوده و نیاز است تا طرح های جدیدی جایگزین آنها شود که در این راستا نیز تلاش و برنامه ریزی ادامه دارد.٢٢:١١ - 1395/10/12    /    شماره : ٢٢٤٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٣٩


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 277595
 بازدید امروز : 170
 کل بازدید : 744344
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/2031
اوقات شرعی
نظرسنجی
اين سايت تا چه اندازه به هدف خود كه همانا اطلاع رساني سريع و صحيح مي باشد نزديك است؟

عالي
خوب
متوسط
ضعيف

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری شهرستان کوثر می باشد.